تلفن تماس:  3622853 035 

کمی آن سو تر از آغاز

بعد از آن هدیه، جست و جوی من برای یافتن کیارش اقتصادی شروع شد، بن بست اول خاموش بودن شماره موبایلش بود. پرس و جو ها و این ور و آن ور زدن هایم به من نشان داد که راه یافتن کیارش از گذر اکبر رضوانیان می گذرد. تماس گرفتم و سراغ خواستم با گرمای پاسخش گفت که کاشانه اما معلوم نیست کی اینجاست باید بیایی بشینی تا بیاد.

عزم سفر کردم تا هم نقلِ خونه نقلی رو بچشم، هم اکبر آقا به راه راست هدایتم کنه و هم به مقصود رسیده باشم. این دفعه با وانت سفید دو درب نازنینم روانه شدم.

همه چیز عالی بود، خونه نقلی نقلی، آدمهایش، اکبر آقا و از همه مهمتر کیارش اقتصادی که همیشه وامدار محبت های بی نظیرش هستم.

اون روز کیارش اقتصادی گفت اگر خواستی میام و خونه تون رو می بینم. اونوقت هیچ چیز جدی نبود، یک جمله سنگین هم بهم گفت که هنوز دارم فهمش می کنم، بهم گفت وظیفه تو کسب درآمد نیست وظیفه تو خدمت است.

یک سفر عالی در بازگشت شامل دو بار جریمه وانت عزیزم بود و شروع یک مرحله فکر عمیق.

چند ماه بعد بدلیل بیماری وانت که از این به بعد ویسپوخاترم(vispokhatrem) صداش می زنم مجبور به سفر به یزد شدم و یکی از مهربانان زندگیم ازم خواست تا نزدیک 100 تا نهال درخت سرو رو با خودم ببرم یزد.

به کیارش اقتصادی گرامی زنگ زدم و گفتم دارم میرم یزد اما شرایطم این جوری است و او هم قبول کرد. ما به همراه درختان سرو راهی راه شدیم بدلیل مریضی ویسپو خاترم شب تا نایین بیشتر نتوستیم بیاییم و شب رو مهمون ناخواسته خونه بوتیمار و روستای قهی و احسان خان تاجزاد شدیم.  یک تجربه جدید برای من .

با مشقتی به یزد رسیدیم و کیارش خان خانه و روستا رو تایید کرد و کلی هم با تمام خانواده صحبت کرد تا اونها هم تشویق بشوند.

بگذارید از داستان های برگشتمان نگویم و تنها دوباره از کیارش پوزش بطلبم. باورتان نمیشه تمام مسیر رو تا کاشان 60 تا رفتم اونم تو سرمای زمستون و ویسپو خاترم که از همه جاش باد سرد میاد تو.

یک مهربان دیگر هم خانه و روستامون رو تایید کرد ، خانم غنی که خیلی ازش ممنونم.

حالا دیگه همه چیز جدی شده بود و تصمیم باسازی خانه گرفته شد.

دو مشکل پیش راه بود یکی هزینه بازسازی و دیگری راضی کردن تینا به ترک تهران و زندگی در تفت. 

آدرس نارتی تی

آدرس: یزد، تفت، پل کوکبیه، خیابان راحت آباد، کوچه خیام (خوابگاه) ، نار تی تی

تلفن: 32622853 035

موبایل: 09194057118 

ایمیل: info@nartitee.ir

Find on Google Map

پیش بینی آب و هوا تفت

رسیدن به نار تی تی

ترمینال اتوبوس رانی یزد میان راه یزد به تفت قرار دارد و به اکثر شهرهای ایران اتوبوس دارد. هم اتوبوس معمولی و هم ویژه. از آنجا شما با پرداخت تقریبا 15 هزار تومان می توانید به تفت بیایید و یا اگر خودتان را به میدان های باهنر، همافر، و یا امام علی برسانید می توانید با اتوبوس های تفت به یزد که هر 20 دقیقه یک بار حرکت می کند با 1500 تومان به تفت بیایید. حواستان باشد که در ایستگاه کوکبیه پیاده شوید.

اگر هم تمایل داشتید پیش از رسیدن با ما تماس بگیرید تا به استقبالتان بیاییم.

درباره نارتی تی

اینجا خانه رویاهای ما در دل آرام ترین جای دنیا برای خود دب دبه و کب کبه که نه بلکه چند نکته ضروری دارد که می پسندد هر میهمانی پیش از آمدنش بداند و بیاید.

در نارتی تی رخت خواب پیچ داریم یکی تشک یکی پتو و یک بالش ملحفه شده. که در یک چادرشب پیچیده ایم. ملحفه سفید نیز در هنگام ورود به تعداد به میهمانان داده می شود اما تخت خوابی وجود ندارد. اینجا برخی جاها مشتر است مانند راهرو حیاط میانی و از همه مهمتر سرویس های بهداشتی و حمام. ما سه سرویس ایرانی و دو حمام داریم. در کنار هم و یک سرویس فرنگی و حمام که مشترکند. محله ما به سمت تمیزی و روزهای بدون حرکتش را آغاز کرده است ار شما هم یاری می خواهد، یاریش کنید. گاه گاه در روستا مراسم آئین در خانه های اهالی اجرا می شود اما هنوز اهالی دوست ندارند گردشگر را در مراسم شان داشته باشند. حال اگر به هنگام مراسم آمدید اگر صاحب مراسم رخصت داد با هم به مراسم می رویم، اگرچنین نشد قبولش کنید تا توسعه پایدار داشته باشیم نه مقطعی.

نکته آخر آن است که بگذارید و بخواهید به شما خوش بگذرد.