تلفن تماس:  3622853 035 

امید امیدمان را زنده کرد

همه مان می دانیم که به هر جا بنگری، وفور کاستی و کم کاری است و اوضاع در حفظ محیط زیست و میراث فرهنگی کشور بسیار وخیم است. هر سو طبیعتی و یا تاریخی در حال جان سپردن است به بهانه های گوناگون. یک طرف سد می زنند، یک طرف برج می سازند، یک سو از سوی بیکاری می زنند تخریب می کنند و خیلی ها اهل اعتراض نیستند. به قولی
گفت و گو آیین درویشی نبود ور نه با تو ماجراها داشتیم.
آری ما مردمان معترضی نیستیم، ما یاد نگرفتیم جلوی تخریب ها بیاستیم، جلوی کم کاری ها قدعلم کنیم.
ما یاد نگرفتیم نگذاریم میراثمان به باد رود. ما یاد گرفتیم بی اهمیت بپنداریم، ما یاد گرفتیم تقصیر به گردن دیگران بیاندازیم، مسئولیت را از سرمان باز کنیم. ما یاد گرفتیم تخریب برایمان عادی باشد.
میبدی ها یک دکتر پویا دارند که خدا هزارن سال حفظش کند، در 17 سالگی رفته جلوی بردزر راه سازها خوابیده و نگذاشته نارین قلعه خراب شود. اما ما همسایمان خانه قدیمی اش را می کوبد و هیچ نمی کنیم.
ما با خودمان قرار گذاشته بودیم ابتدا خود را اصلاح کنیم، خانه مان، فرهنگمان، طبیعتمان را در حد توانمان حفظ کنیم و برای حفظش راهکار اقتصادی ایجاد کنیم. بعد برویم سراغ دیگران، سراغ مسئولان .
اما امید، تئوری اش متفاوت بود. او به همه جا سر می زد عکس می گرفت، مستند سازی می کرد، جاهایی را که شاید حتی اهالی محلی هم نمی دانستند چه برسد به سازمان ها. می رفت عکس ها را نشان می داد، حقش را مطالبه می کرد. صدای معترضی داشت. امید یادآور جسارت است. یادآور بی تفاوت نبودن، یادآور دموکراسی. یاد آور آنکه باید گفت، باید خواست باید نگذاشت.
کرمان شانس آورده که جوانانی مانند امید دارد، بیایید مانند امید، به حفظ میراثمان امید داشته باشیم. بیایید تلاش کنیم و بگوییم تا تخریبشان نکنند. بیایید بی تفاوت نباشیم. 

امید می خواهیم بدانی که نارتی تی از تو آموخت و امیدوارانه تر در راهش خواهد رفت.

آدرس نارتی تی

آدرس: یزد، تفت، پل کوکبیه، خیابان راحت آباد، کوچه خیام (خوابگاه) ، نار تی تی

تلفن: 32622853 035

موبایل: 09194057118 

ایمیل: info@nartitee.ir

Find on Google Map

پیش بینی آب و هوا تفت

رسیدن به نار تی تی

ترمینال اتوبوس رانی یزد میان راه یزد به تفت قرار دارد و به اکثر شهرهای ایران اتوبوس دارد. هم اتوبوس معمولی و هم ویژه. از آنجا شما با پرداخت تقریبا 15 هزار تومان می توانید به تفت بیایید و یا اگر خودتان را به میدان های باهنر، همافر، و یا امام علی برسانید می توانید با اتوبوس های تفت به یزد که هر 20 دقیقه یک بار حرکت می کند با 1500 تومان به تفت بیایید. حواستان باشد که در ایستگاه کوکبیه پیاده شوید.

اگر هم تمایل داشتید پیش از رسیدن با ما تماس بگیرید تا به استقبالتان بیاییم.

درباره نارتی تی

اینجا خانه رویاهای ما در دل آرام ترین جای دنیا برای خود دب دبه و کب کبه که نه بلکه چند نکته ضروری دارد که می پسندد هر میهمانی پیش از آمدنش بداند و بیاید.

در نارتی تی رخت خواب پیچ داریم یکی تشک یکی پتو و یک بالش ملحفه شده. که در یک چادرشب پیچیده ایم. ملحفه سفید نیز در هنگام ورود به تعداد به میهمانان داده می شود اما تخت خوابی وجود ندارد. اینجا برخی جاها مشتر است مانند راهرو حیاط میانی و از همه مهمتر سرویس های بهداشتی و حمام. ما سه سرویس ایرانی و دو حمام داریم. در کنار هم و یک سرویس فرنگی و حمام که مشترکند. محله ما به سمت تمیزی و روزهای بدون حرکتش را آغاز کرده است ار شما هم یاری می خواهد، یاریش کنید. گاه گاه در روستا مراسم آئین در خانه های اهالی اجرا می شود اما هنوز اهالی دوست ندارند گردشگر را در مراسم شان داشته باشند. حال اگر به هنگام مراسم آمدید اگر صاحب مراسم رخصت داد با هم به مراسم می رویم، اگرچنین نشد قبولش کنید تا توسعه پایدار داشته باشیم نه مقطعی.

نکته آخر آن است که بگذارید و بخواهید به شما خوش بگذرد.